Czy obcokrajowcom dość łatwo nauczyć się języka polskiego? Co jest w stanie im być w tym pomocne?

Chociaż nasz kraj jest dosyć jednorodny etnicznie, to i tak przyjeżdża do nas sporo osób z innych krajów. Nie jesteśmy wielonarodową nacją, a wpływa na to historia i to jak wszystko się stworzyło dziejowo, niemniej jesteśmy obywatelami Europy, w Unii Europejskiej, więc i atrakcyjnym krajem, gdzie można zamieszkać, studiować czy po prostu rozpocząć nowe życie.

Jednocześnie polski to bardzo trudny język, niektórzy są zdania, iż nawet najbardziej trudny ze wszystkich. Na pewno w czołówce tego typu języków, o jakich się mówi, że są nie do nauczenia. Oczywiście jest w tym wiele przesady, lecz nawet sami mamy czasem z nim trudności. Nawet nie chodzi o wymowę, ale o zasady gramatyczne. Całe szczęście każdy przyjezdny może się go spokojnie nauczyć, gdyż dostępny jest kurs języka polskiego. Na tego rodzaju kursie jesteśmy w stanie dość szybko przyswoić podstawy języka polskiego, na tyle, ażeby być w stanie w określonym, w dosyć dobrym stopniu komunikować się po polsku.

Kursy języka angielskiego
Napisał: Kaplan International English
Na podstawie: http://www.flickr.com
Te kursy określa się często po angielsku, by każdy obcokrajowiec, jaki jeszcze nie poznał naszego języka mógł dobrze rozszyfrować ich znaczenie. Bardzo często więc to polish language course, co oznacza kurs polskiego języka, dzięki jakiemu każda osoba, która przybywa do naszego kraju jest w stanie się go nauczyć. To niezwykle istotne, iż istnieją tego rodzaju możliwości, gdyż ułatwiają bardzo start w nowym kraju. Wiadomo, iż angielski rządzi w każdym miejscu, lecz jak ktoś chce tu trochę pomieszkać, to raczej musi chociaż nauczyć się podstaw. Prościej wtedy o zatrudnienie, o kontakty międzyludzkie, najzwyczajniej jest swobodniej oraz łatwiej osiągnąć to, co jest dla nas najważniejsze.

Trzeba z pewnością sporej determinacji, żeby się udało, ale warto spróbować, bo efekty będą spektakularne. Jak pokazują różne badania, coraz większa ilość obcokrajowców próbuje nauczyć się polskiego. Są różnorakie motywacje, ale najistotniejsze są takie, iż ktoś poznaje partnera z naszego kraju i planuje z nim zamieszkać w naszym kraju. Inne powody to oczywiście praca. Tak jest, że spora liczba osób przyjeżdża do nas na tak zwane kontrakty, które trwają kilka lat. Przez taki czas chcąc nie chcąc uczą się języka polskiego i przywiązują się do nowego kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-14 14:49:48