Jak powiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy? Zainwestuj w mało znane języki albo zrób jakiś fajny kurs!

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku pracy jest wielka - nie da się ukryć, iż wcale nie jest łatwo zdobyć nieźle płatną pracę, gdyż zazwyczaj o najlepsze prace musimy rywalizować z kilkunastoma lub nawet kilkudziesięcioma osobami o wysokich kwalifikacjach. Jak więc powiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy? Dzisiaj podpowiadamy parę pomysłów. Jeżeli z nich skorzystasz, zdecydowanie będziesz miał znacznie lepszą pozycję startową, co w niedługim czasie musi przełożyć się na o wiele lepsze zarobki!

chiński to ciekawa oferta Czy kiedyś interesował nas język chiński oraz możliwości jakie on ze sobą niesie?

kurs języka chińskiego
Napisał: Marco Cabazal
Każdy człowiek przebywa w dzisiejszych realiach w stresie, bez ustanku za czymś biegnie, chociaż czasami nie bardzo wie za czym. Dobrze jest pomyśleć o sobie i swoim rozwoju. Porządnym wyborem będzie lekcja języka obcego: język japoński (kliknij tutaj) albo język koreański (dowiedz się więcej). Mnóstwo szkół w województwie śląskim proponuje swoje usługi. Instruktaż języka z dojazdem do delikwenta we własnym zaciszu pokojowym, czy lekcja w szkole językowej bądź nauka w sieci - przez Internet. Wpisując w wyszukiwarkę język japoński Katowice możemy zorientować jak mnóstwo jest ofert nauki. Zajęcia odbywają się w małych, kameralnych grupach 5 - 8 gości pod okiem wykwalifikowanej załogi. Płacąc za kurs można mieć pewność, że w cenie mieszczą się również wszelkiego rodzaju pomoce naukowe należyte do nauki tego języka: książki, leksykony, nawet długopisy plus gadżety reklamowe. Jak deklarują naukowcy japoński bądź koreański wcale nie jest trudny. Wystarczą chęci oraz wolny czas, naturalnie odrobina samozaparcia też się przyda. Na zajęciach kładzie się nacisk w podobny sposób na mowę, zapisywanie jak i czytanie w danym języku. Warianty kursów to: typowy - dwa razy w tygodniu po 90 min powierzany szczególnie osobom, które szanują sobie cykliczność i chcą ujarzmić podstawy językowe i przyspieszony - jeden raz w tygodniu po 135 min. tok przygotowany został dodatkowo dla osób wiecznie zapracowanych, jednak organizatorzy zapewniają, że materiał uzyskiwany jest taki sam jak na poziomie standardowym, ale kursanci mają większą ilość prac domowych do stworzenia.

perspektywa - kurs
Napisał: Republic of Korea
Duża część producentów odzieży, w tym również polskich, przenosi produkcję ubrań właśnie do Chin, a wszystko z uwagi na tańsze koszty produkcji i tanią siłę roboczą. Wiele urządzeń i części elektronicznych także pochodzi właśnie z Chin. Można śmiało powiedzieć, że na pracy z Chin utrzymuje się wiele krajów, szczególnie krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Poza tym wiele uczelni, w tym też uczelni polskich, podejmuje współprace z Chinami w ramach programu wymiany studentów – Erasmus. Dzięki tej współpracy wiele polskich studentów mogło poznać ten jakże odległy pod kątem geograficznym oraz kulturowym kraj. Część z nich decyduje się tam zostać na stałe, podejmując pracę nauczyciela, na przykład języka angielskiego lub – coraz bardziej popularnego też w Chinach – polskiego.
Sporo przedsiębiorców, chcących nawiązać współpracę biznesową z Chinami stwierdza, że ma duże problemy w komunikowaniu się z tamtejszymi przedsiębiorcami i mieszkańcami po angielsku. To jeden z powodów, dlaczego Polacy coraz częściej stawiają na naukę chińskiego. Na język chiński katowice decydują się już nie tylko przedsiębiorcy, ale także ludzie młodzi, pragnący wyjechać do Chin w ramach programu Erasmus. Na język chiński Katowice, ale i inne miasta decydują się także w przypadku przedszkolaków, żeby od małego dzieci mogły opanować język chiński, który z biegiem lat może być drugim po angielskim, najbardziej znanym językiem świata. Zaraz po chińskim dużą popularnością cieszy się także koreański katowice. Korea jest kolejnym krajem, z którym sporo biznesmenów z różnych stron świata prowadzi interesy. Poza tym koreański Katowice wybierają osoby, które planują tam pojechać w innych celach, choćby turystycznych. Z uwagi na trudności w komunikowaniu się w Korei czy Chinach po angielsku warto poznać chociaż drobne podstawy, żeby móc się porozumieć w codziennych sytuacjach życiowych.

Pomyślmy, który język obcy będzie dla nas odpowiedni. Wtenczas będziemy mieli gwarancję, że jego nauka będzie dla nas przyjemnością, a w dodatku jeszcze wszystko szybko zapamiętamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 01:47:17