Psychoterapia jako sposób uświadamiania podstawy problemu

Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu, coraz to mniej czasu przeznaczamy sobie, przez co popadamy w rutynę dnia powszedniego. Ten ciągły pośpiech i pogoń za lepszym jutrem częstokroć doprowadza nas do wyczerpania nerwowego.

zdrowie - wyobrażenie
Napisał: Kamil Porembiński
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj decyzja, żeby udać się po pomoc do lekarza psychiatry zapada dopiero po wielu próbach osobistego radzenia sobie z kłopotami, wówczas, gdy uprzytomnimy sobie, że sami nie umiemy sobie poradzić. Powinno się jednakże pamiętać, że im prędzej zdecydujemy się zwrócić o pomoc, tym szybciej rozpoznana zostanie powód naszych trudności, a także zastosowana pożądana pomoc i wsparcie. Psychiatra w Łodzi jest lekarzem, który zajmuje się szeroko pojętymi zaburzeniami psychicznymi człowieka, ich przyczynami, symptomami, diagnozowaniem, przebiegiem i leczeniem. Zajmuje się oceną i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych, może wykorzystywać leczenie farmakologiczne, czyli przepisywać leki.

Ważne jest, żeby nie ignorować symptomów, kiedy nasze zachowanie uległo przemianie. Inność naszego postępowania jest częściej zauważalna dla środowiska, aniżeli dla nas samych. Powinno się zasięgnąć porady psychiatry gdy czujemy bojaźń, lęk, niepokój, posiadamy kłopoty ze snem, czujemy się przybici, przytłoczeni, bezradni, gdy wykonywanie banalnych codziennych obowiązków przychodzi nam z trudem, kiedy czujemy bezpodstawne poczucie winy, albo mamy myśli o samobójstwie. W takim przypadku lekarz zaleci odpowiednią kurację farmakologiczną i opcjonalnie terapię u psychologa.
Psycholog z Łodzi ma za obowiązek spostrzec podstawę kłopotu, a wiec przyczynę symptomów, wypływających z minionych doświadczeń. Pomaga także w uchwyceniu ukrytych zdarzeń i zestawiania faktów.

Psychoterapia w Łodzi uświadamia pacjentowi podstawę kłopotu, z równoczesnym wytyczaniem dalszych celów i przemian, które ułatwią samopoczucie i funkcjonowanie. Nadzoruje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, chory czuje się pewniej i łatwiej realizuje zaplanowane postanowienia. Psychoterapeuta jest osobą, która ma możliwość wspomóc w radzeniu sobie z ciężkimi sprawami, również pomóc w przezwyciężeniu doznawanych trudności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 06:15:19