Dysertacja – kupić czy napisać samemu

W dobie ogólnego dostępu do sieci z każdym rokiem trudniej walczyć z plagiatowaniem. Z tego powodu, żeby uchronić się przed tego typu oszustwami, wszystkie uczelnie wyższe wprowadziły systemy przeciwko plagiatom, pozwalające wskazać, czy dany temat został opracowany samodzielnie. Jednak spisywanie to jedno – innym kłopotem natomiast wydaje się zlecanie pisania prezentacji maturalnych oraz prac inżynierskich, licencjackich czy magisterskich. Z tym problemem dużo ciężej dać sobie radę.

odbitka - kursy
Napisał: ukhti27
O ile systemy komputerowe mogą stwierdzić, czy dana praca licencjacka, inżynierska czy magisterska nie stanowi plagiat, to nadal bardzo ciężko dać sobie radę z popularnym problemem zlecania napisania prezentacji. Ludzie proponujący własne usługi on-line zupełnie się z tym nie ukrywają. prezentacja maturalna wedle ich cennika warta jest od 100 do 300 zł. Jej przygotowania często podejmują się studenci filologii polskiej, potrzebujący dodatkowego zysku. O wiele kosztowniejszym wydatkiem jest praca licencjacka, inżynieryjna lub magisterska. Musi ona spełniać bowiem określone przedmiotem uwarunkowania merytoryczne. Wymaga również oczywiście uzyskania obszerniejszej wiedzy w określonej dziedzinie niż prezentacja maturalna. Wobec tego, nabycie pracy, która ma za zadanie obronić konkretny stopnień naukowy, oscyluje w obrębie kwoty od tysiąca choćby do pięciu tysięcy złotych. Wycena zdeterminowana jest oczywiście problemem badawczym pracy, poziomem jej trudności,jak również czasami okresem przeznaczonym na jej napisanie. W internecie funkcjonują nawet serwisy oferujące sprzedaż prac dyplomowych, gromadzące grupę fachowców z zakresu wielu dziedzin nauki. Odrębną sprawą są niezwykle teraz powszechne usługi korekty dysertacji oraz referatów maturalnych pod względem poprawności stylistycznej i naukowej. Tu cena oscyluje w obrębie zazwyczaj od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych za zweryfikowaną stronę.

Dostrzegając, jak zwyczajne obecnie bywa zjawisko kupowania dysertacji, może się wydawać, że obrona stanowi najłatwiejszy etap studiowania. Z tego powodu, coraz więcej szkół wyższych odchodzi od standardowej formy prac końcowych. Być może zupełnie trafnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 13:35:40