Dlaczego audioprzewodniki udostępniane w coraz liczniejszych muzeach cieszą się coraz większą popularnością.

Zapewne każdy, kto miał okazję zwiedzać kiedykolwiek muzeum złościł się, jak musiał pędzić za swoją grupą, czasami nawet nie oglądnąwszy wszystkich eksponatów. Całkiem niedawno jeszcze tego typu sytuacje często miały miejsce, i sporo zwiedzających nie do końca było zadowolonych z tego, co zobaczyli. I nie było również zbyt dużego wyboru, szczególnie jeśli samodzielne zwiedzanie nie było dozwolone.

wakacje - fotogram
Napisał: Michal Goszczynski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną opcją było zamówienie osobistego przewodnika, ale tu trzeba się już było liczyć w wyższym wydatkiem. Tak naprawdę samodzielne zwiedzanie także nie jest dobrym rozwiązaniem. O wielu miejscach i eksponatach można się dowiedzieć ciekawych rzeczy, tyle że przy założeniu że ktoś o tym powie. A wędrując samemu po salach w muzeum raczej nikogo takiego się nie znajdzie, chyba że się dołączy do którejś ze zorganizowanych grup. Lecz w ostatnich latach dla takich niezależnych, samodzielnych turystów pojawiła się interesująca opcja, a jest nią audio przewodnik. Przy wejściu do obiektu otrzymać można nieduże elektroniczne urządzenie, jakie mogą bardzo się przydać podczas zwiedzania.

Typowy audioguide ma wielkość telewizyjnego pilota, posiada duże słuchawki, a sterowany jest kilkoma przyciskami. Będą one służyć do wyboru języka i operowania nagraniami. Audioprzewodniki posiadają w pamięci zapisane opisy wszystkich najciekawszych w danym muzeum miejsc, niejednokrotnie z rozmaitymi historiami na ich temat. Dzięki temu można samodzielnie ruszyć na zwiedzanie, bez martwienia się, że się coś interesującego pominie. Ich duża zaletą jest również to, że dostosować można tempo zwiedzania do własnych możliwości czy też zmieniać i modyfikować trasę. Niewątpliwie na rosnące zainteresowanie urządzeniami tego typu będą miały wpływ koszty.

Zamówienie dla siebie przewodnika może się wiązać z dość dużym wydatkiem, elektroniczne urządzenia są dużo tańszym rozwiązaniem. Z jednej strony dają oni turystom swobodę i niezależność, a z drugiej dostarczają im mnóstwa interesujących informacji na temat miejsc, które aktualnie oglądają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 02:13:15