Nasz własny język chociaż ładnie brzmiący, jest niebywale skomplikowany do opanowania obcokrajowcom

Nasza wymowa, akcent, bardzo trudna pisownia i niezwykle dużo zasad dotyczących ortografii i gramatyki niekiedy nawet i dla poszczególnych rodaków to prawdziwa zmora, a co dopiero dla obcokrajowców, którzy próbują się go nauczyć. Ci z nich, którzy, zdecydowali się na zamieszkanie u nas i podjęcie tutaj pracy mają rzeczywiście duży orzech do zgryzienia i początkowo niewątpliwie nie jest im łatwo.

fotos - firmy
Napisał: Jiří Beroušek
Na podstawie: http://www.flickr.com
firmy - panorama
Napisał: Jiří Beroušek
Na podstawie: http://www.flickr.com
widok - firmy
Napisał: Jiří Beroušek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety, lecz żeby właściwie żyć w wybranym kraju jest to normalnie niezbędne. Nauczenie się języka do tego stopnia, by móc komunikować się w miarę swobodnie z otoczeniem jest rzeczywiście ogromnie ciężkie. To jasne trzeba takim ludziom jakoś pomóc. Dla tych, którzy chcą lub także są zmuszeni learn polish (zobacz więcej tutaj) jest dużo szkół językowych, kursów, które powinny okazać się im niebywale pożyteczne. Szkoły językowe udogadniające learn polish nie trudno u nas znaleźć. Każdy jak jeden, kto ma potrzebę opanowania naszego języka ma taką sposobność, a polski dla obcokrajowców jest niesłychanie drobiazgowo i wnikliwie przygotowywany. Chodzi w głównej mierze o to, by nie zasypać za szybko uczniów dużą liczbą zasad dotyczących pisowni, gramatyki, stylistyki, tylko niespiesznie metodą małych kroczków wprowadzać ich w ten nasz naprawdę trudny język. W żadnym najprawdopodobniej innym nie znajdziemy bowiem aż tylu odmian, o samych zasadach poprawnej pisowni już nie mówiąc. Naturalnie polski dla obcokrajowców jest przeprowadzany również w szkołach stacjonarnych jak i w postaci różnorodnego rodzaju kursów online. Każda z tych metod jest tak samo korzystna i daje identyczne korzyści. Dobranie , z jakiej sposobności obcokrajowiec chce skorzystać zależy wyłącznie od niego samego i od tego, jaką ilość czasu jest w mocy poświęcić na naukę. Powinno się mieć na uwadze, że zajęcia w grupie dają jednakże niepowtarzalną możliwość przeprowadzania konwersacji, a to jest jeden z najkorzystniejszych sposobów na szybsze nauczenie się języka.

Ci z obcokrajowców, którzy byli uczestnikami takich kursów lub też przychodzili na zajęcia z języka polskiego obecnie są w stanie odpowiednio rozmawiać w naszym języku z otoczeniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 14:37:26