Czy posiadanie lakierni samochodów to dobry pomysł na biznes?

Norma TS została opracowana przez Międzynarodową Grupę Zadaniową Przemysłu Motoryzacyjnego. Należy do nich sporo znanych i wiodących producentów oraz przeróżnych organizacji branżowych. Zasada ta określa wszelkie ważne wymogi, które dotyczą kierowania jakością w przemyśle motoryzacyjnym.

Podejmując decyzję o uruchomieniu lakierni musimy mieć świadomość tego, że wejście w taki biznes jest dość kosztowne. Konieczny nam będzie nie jedynie lokal, ale również wiele specjalistycznych sprzętów, w tym przede wszystkim pompy lakiernicze (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem). Jeżeli nie wiemy, jakie sprzęty będą dla nas najlepsze, obowiązkowo odszukajmy w Internecie jakichkolwiek wskazówek i rekomendacji. Kosztem będzie również zakup szeregu akcesoriów takich jak choćby lakiery, papiery do maskowania i tak dalej.

samochody - pejzaż
Napisał: Krzysztof Brożyna
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na przykład destylarka (wdał się w polemikę) będzie nadawać się do średnich oraz działających na większą skalę warsztatów samochodowych. Z uwagi na nieskomplikowaną konstrukcję może przydać się do wszechstronnego użytkowania, jest niezawodna, a dodatkowo łatwa w obsługiwaniu. Wysokiej jakości surowce używane do budowania destylarki są wyrazistym dowodem tego, że przez długi czas spełniać będzie ona nadaną jej rolę. Odporna jest na wpływ rozpuszczalników organicznych, a kompleks miedziany uwzględniony w konstrukcji zapewnia destylarce bardzo długą żywotność. Destylarki potrafią odzyskać rozpuszczalniki aż do 95 %. To pozwala na ogromną redukcję kosztów. Między innymi w związku z tym też znajdą się one w renomowanych warsztatach samochodowych, gdyż mechanicy wiedzą, że wkład w destylarkę na pewno się może zwrócić. W warsztatach może również znajdować się takie urządzenie jakim jest spoter blacharski, konieczny do prostowania stali karoseryjnej. Usunięcie wgnieceń odbywa się przez zewnętrzne działanie panelowe. Mechanik może dobrać stosowny tryb pracy, moc i stuprocentowe natężenie, dokładnie dzięki temu, że jest to następne łatwe w obsłudze urządzenie. Funkcje oraz parametry spotera można ustawić bezpośrednio pod dany typ wgnieceń.

W trakcie umiejscawiania lakierni powinniśmy mieć na uwadze jej lokalizację także względem istniejących obiektów jak też pozostałych działek, posiadłości sąsiadów (emisja zanieczyszczeń). Trzeba też pamiętać iż wymaga ona dodatkowych mediów w postaci wody np. gazu.

W czasie umiejscawiania lakierni powinniśmy mieć na uwadze jej położenie również względem istniejących obiektów jak również innych działek, posesji sąsiadów (hałas). Należy również pamiętać że wymaga ona dodatkowych mediów w formie wody np. energii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 08:14:27