Na język koreański Katowice jest coraz więcej chętnych

Wystarczy zajrzeć na obojętnie jaką metkę odzieży, lub też popatrzeć na obojętnie jakie urządzenie elektroniczne od spodu, żeby dowiedzieć się, że 90 % wszelkiej produkcji jest pochodzenia chińskiego. Jak podaje wiele danych, ok. 40 % eksportu z Chin idzie do USA oraz krajów UE. Wiadomo więc, dlaczego język chiński stał się tak popularny również pośród polskich szkół językowych.

perspektywa - kurs
Napisał: Republic of Korea
Duża część producentów ubrań, w tym również polskich, przenosi produkcję ubrań właśnie na Chiny, a wszystko z uwagi na tańsze koszty produkcji oraz tańszą siłę roboczą. Duża część urządzeń oraz elementów elektronicznych także pochodzi właśnie z Chin. Można śmiało stwierdzić, że na pracy z Chin utrzymuje się wiele krajów, szczególnie państw europejskich i USA. Poza tym wiele uczelni, w tym też uczelni polskich, podjęło współprace z Chinami w ramach programu Erasmus. Dzięki temu sporo naszych studentów mogło odwiedzić ten jakże daleki pod względem geograficznym oraz kulturowym kraj. Część z nich decyduje się tam osiąść na stałe, podejmując pracę nauczyciela, np. języka angielskiego albo – coraz bardziej popularnego też w Chinach – polskiego.
Dużo przedsiębiorców, pragnących zacząć współpracę biznesową z Chinami zaznacza, że ma duże problemy w porozumiewaniu się z tamtejszymi przedsiębiorcami i mieszkańcami po angielsku. To jeden z powodów, dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na naukę języka chińskiego. Na język chiński katowice decydują się już nie tylko przedsiębiorcy, ale także ludzie młodzi, chcący wyjechać do Chin w ramach programu Erasmus. Na język chiński Katowice, ale i inne miasta decydują się także w przypadku przedszkolaków, aby od małego dzieci mogły opanować chiński, który z biegiem czasu może stać się drugim po angielskim, najbardziej znanym językiem świata. Zaraz po chińskim dużym zainteresowaniem cieszy się także koreański katowice. Korea jest kolejnym krajem, z którym sporo przedsiębiorców z różnych stron świata realizuje interesy. Poza tym koreański Katowice wybierają osoby, które planują tam pojechać w innych celach, jak na przykład celach turystycznych. Z uwagi na trudności w komunikowaniu się w Korei czy Chinach po angielsku warto poznać choć drobne podstawy, aby móc się porozumieć w codziennych sytuacjach życiowych.

Tak jak kiedyś standardem wśród dzieci i młodzieży była nauka języka angielskiego, będącego podstawowy język do porozumiewania się z obcokrajowcami, tak dziś coraz więcej rodziców zaczyna wysłać swoje dzieci na naukę języka chińskiego. Wielu z nich zdaje sobie sprawę, że języki azjatyckie, w tym chiński i koreański stanowią przyszłość w komunikacji światowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-26 02:06:12