Kompleksowe wyposażenie świetlicy w szkole wpływające jak najlepiej na rozwój dzieci.

Dyrektorzy każdej świetlicy powinni starać się o to, by była ona tak świetnie wyposażona, jak tylko to umożliwione. Przez to dzieci będą miały możliwość świetnie spędzać czas na zabawie i na nauce. Zazwyczaj w świetlicy przebywać będą najmłodsi, jakich opiekunowie nie będą mogli wcześniej odbierać i to właśnie zadaniem szkoły jest, by dziecku zapewniać w tym czasie zajęcia.

Ilustracje do bajek dla dzieci
Napisał: Puls Art
Na podstawie: www.puls-art.pl
W przeszłości dzieci na świetlicy przede wszystkim koncentrowały się na odrabianiu zadania domowego, nie szykowano dla nich większych atrakcji i nie mogły między innymi korzystać z tak dużej liczby zabawek, jak teraz. W świetlicy znajdowały się zabawki standardowe. W dniu dzisiejszym zaś akcentuje się, jak nie bez znaczenia jest kompleksowe uposażenie świetlicy w szkole, wpływające jak najlepiej na poziom rozwoju najmłodszych. Uczniowie muszą albowiem być stymulowani także po skończonej nauce, zwłaszcza, kiedy w punkcie świetlicowym będą przebywać regularnie.

Wtenczas najmłodsze dzieci muszą mieć do wyboru zabawki najprostsze, plus ilustracje dla dzieci i dużo innych, aczkolwiek nadal zaliczających się do kategorii wyraźnie opartych na zabawie. Natomiast, dzieci w wieku starszym poza filmami a także zabawkami dopasowanymi do ich poziomu rozwoju powinny mieć do wyboru między innymi dużo innych rzeczy dzięki którym będą miały okazję idealnie spędzać wolne chwile po lekcjach. To zapewni im doskonałą stymulację rozwojową. Uczniowie starsi będą mieć już większe wymagania, a więc takie materiały szkolne, które znajdą się na świetlicy powinny pozostawać atrakcyjne.

Tym samym, młodzi ludzie będą w większym stopniu zmotywowani do nauki. Najmłodsi powinni być przekonani, że pomoce szkolne dla nich udostępnione są przygotowane faktycznie z myślą o nich. Jedynie wtedy będą chętnie przebywać na świetlicy, i co ważniejsze, czas taki nie okaże się czasem jaki pójdzie na marne. I to coś, co dla dyrektora świetlicy musi stanowić spory priorytet.

Nauczyciele pracujący na świetlicy będą mieć wobec tego obowiązek zatroszczyć się o to, aby regularnie sprawdzać spis rzeczy i mówić, o ile czegoś będzie brakować, albo jeśli zauważą, że poszczególne przedmioty nie są dostosowane do wymagań najmłodszych. Doskonale zarządzana świetlica z bogatym asortymentem pomocy rozwojowych to podstawa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 01:57:00