Asortyment gitarowy – wybór odpowiednich dodatków dla naszej gitary

Każdy rozpoczynający własną podróż z gitarą, początkowo kupuje najzwyklejszą gitarę akustyczną. Dopiero z czasem, kiedy zaczynamy na poważnie myśleć o tworzeniu własnej muzyki lub graniu w znacznie bardziej zawodowym stylu, zaczynamy rozwijać nasz gitarowy asortyment.

rzut - sport
Napisał: Miguel Discart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stacjonarnych sklepów muzycznych jest bardzo niewiele. W większym mieście, możemy jeszcze wynaleźć jeden albo dwa sklepy muzyczne, ale w małych miastach są one już rzadkością. Zwiększył się za to rynek ze sprzętem muzycznym w sieci. Sklepów on-line jest bardzo dużo, tak samo jak ofert sprzedaży sprzętów używanego. Wciąż jednak to nie to samo, co zajście do sklepu stacjonarnego, uzyskanie porady od fachowego sprzedawcy, sprawdzenie sprzętu, wypróbowanie go przed dokonaniem kupna.
Każdy zaczynający gitarzysta, powinien być w posiadaniu kilku kabli gitarowych. To jedno z nieocenionych akcesoriów, potrzebne równie mocno, niczym sama gitara czy wzmacniacze gitarowe. Jakość takiego przewodu jest niezwykle istotna, nawet jeśli wciąż nie jesteśmy w stanie usłyszeć subtelnych różnic w dźwięku. Po pewnym czasie zaczniemy je słyszeć. kable instrumentalne mają różne długości i grubości. Nie powinno się kupować ani kabli za krótkich, ani za długich. Najlepsze są kable w zakresie od 3 do 6 metrów. Grubość tymczasem ma ogromne znaczenie, ponieważ jedynie właściwie gruba warstwa ochronna, uchroni kable instrumentalne przed zniszczeniem, kiedy będą wiele razy zadeptywane, przyciskane drzwiami oraz tym podobne.
Kolejną sprawą są końcówki. Kable instrumentalne można dostać z wyjściówkami złamanymi lub prostymi. Należy je dopasować do naszego sprzętu. Zaleca się zakup kabli z prostą końcówką, gdyż wzmacniacze gitarowe są zróżnicowane, ale raczej nie będzie im pasowała końcówka zgięta, a prosta pasuje zawsze.
Jeśli natomiast idzie o wzmacniacze gitarowe, warto zobaczyć oceny producentów w Internecie albo poradzić się na portalach dla osób związanych z muzyką. Nie jest to tani sprzęt, lecz jeżeli fantazjujemy o udzielaniu się w zespole, jest on nieodzowny. Sprzęt ten pozwala na przebicie się gitary przez dźwięki innych instrumentów, a dzięki temu nie jest ona całkowicie niesłyszalna.

Każdy muzyk zdaje sobie sprawę z ważności jakości akcesoriów muzycznych. Przy większej części z nich nie wolno przyoszczędzać, gdyż później zapłacimy za to podwójnie. Inwestycja w dobry sprzęt zawsze popłaca, z tego powodu zakupy poprzedź szczegółowymi poszukiwaniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 09:40:37