Co to jest instalacja elektryczna domu jednorodzinnego a także automatyka dla domu zdalne zarządzanie i jak to jest wykorzystywane?

W związku powiększającymi się kosztami eksploatacji domów jednorodzinnych, biurowców oraz obiektów przemysłowych, wynikających po prostu ze wzrostu cen nośników energii elektrycznej, zaczęto poszukiwać lepszych rozwiązań które przynoszą wydajniejsze oszczędności. Jednym z zasadniczych sposobów, który ma na efekcie ulepszenie funkcjonalności obiektów pod kątem energooszczędności jest posiadanie szybkiego zintegrowania wewnętrznych systemów i ich dobrego zarządzania.

Elektryka
Napisał: Kullez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wiemy, potrzeba było lepszego rozwiązania więc wykreowano coś takiego jak inteligentna instalacja elektryczna domu jednorodzinnego. To szczególne, jednak dosyć skomplikowane rozwiązanie, umożliwia w elektryce duże możliwości. Za pomocą czujników i detektorów umożliwia szybko i skutecznie zarządzać wszystkimi instalacjami elektrycznymi które znajdują się w obiekcie i to w sposób racjonalny. Prowadzi to natomiast do maksimum wykorzystania funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz komfortu z jednoczesnym zminimalizowaniem kosztów eksploatacji. Bazowe zasoby, którymi da się sterować to: energia cieplna, energia elektryczna, woda użytkowa, bezpieczeństwo, dostęp do pomieszczeń oraz systemy pożarowe, informacyjne i inne. Jak więc widać, potencjał pomysłu jakim jest Inteligentna Instalacja Elektryczna domu jednorodzinnego jest wielki.

A tak naprawdę chodzi przede wszystkim o to, by zaaranżować dany obiekt w nowatorską instalację elektryczną, która sprawnie steruje np. oświetleniem, bramami, roletami oraz klimatyzacją, ogrzewaniem, wentylacją, alarmami, bramami czy urządzeniami audio.
Możemy też wymienić klika rodzajów sterowania, które oferuje automatyka dla domu zdalne zarządzanie. Zdalne zarządzanie systemem może z powodzeniem odbywać się przy wykorzystaniu sporej ilości nowatorskich przedmiotów przenośnych, przede wszystkim za pomocą smartfonów i tabletów, choć jest to możliwe również na laptopach.

Coraz to większą popularnością cieszą się też SmartWatche, których to możliwości, w kontekście sterowania inteligentnym domem, wciąż się poszerzają. Automatyka dla domu zdalne zarządzanie umożliwia na pełną kontrolę i opiekę nad tym, co się dzieje w domu. A więc będąc nawet setki kilometrów od miejsca swojego zamieszkania masz dostęp do monitoringu oraz statusów wszystkich przedmiotów. Dzięki temu ciągle możesz być pewny, że w mieszkaniu wszystko jest w jak najlepszym ładzie.

Co ciekawe, w sytuacji wystąpienia rozmaitego typu zagrożeń, takich jak np. zalanie, wykrycie dymu czy też włamania jesteś o tym fakcie od razu informowany. Twój system przesyła informacyjny alert zarówno na Twojego smartfona jak i na skrzynkę pocztową. Ważna jest ponadto zdalna analiza dostępu, czyli nowy wideodomofon, który pozwoli Ci na odbiór połączeń od osób, które telefonują do Twojego domu. Na swoim smartfonie odbierzesz wideo połączenie i sam/a zadecydujesz, czy wpuścić dzwoniącą osobę na teren swojej posesji. Za sprawą tego już nikt nie odważy się sprawdzić, czy dom przypadkowo nie stoi pusty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-05 15:03:34