Jakie nowoczesne rozwiązania powstały ostatnimi czasy?

Trudno zdążyć za progres technologicznym. Pomysły, jakie jeszcze kilka lat temu nie miały wykorzystania aktualnie są wykorzystywane na porządku dziennym. Odnosi się to do zarazem o rozwój związany z codziennym życiem, jak i stricte przemysłowym.

komputery - obrazek
Napisał: EDUSPACES - przestrzenie edukacji XXI wieku
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonałym przykładem wydaje się łącze bluetooth. Niegdyś wykorzystywane głównie w komórkach, celem przekazywania wiadomości graficznych pomiędzy urządzeniami. Aktualnie łącze bluetooth posiada każde urządzenie typu laptop, zaś jego zastosowanie rozszerzono z biegiem lat. Walory? Przede wszystkim prędkość przesyłania informacji pomiędzy użytkownikami. Dodatkowo nie ma przymusu, by podłączać kabli, jakie są katorgą wszystkich. Czy do tej pory opracowano coś bardziej twórczego?

Oczywiście, w końcu technologia pędzi bezustannie. W dzisiejszych czasach wybijają się w sklepach tak zwane beacony. Czym jest beacon? To nic innego jak nowoczesny system asekuracji. Jak można z tego skorzystać? Wystarczy przymocować urządzenie z Bluetooth do danej rzeczy, którą ma się zamiar kontrolować. Później istotne staje się zalogowanie się na konkretnej stronie WWW wtedy system zadziała. W jaki sposób? Poprzez czujnik ruchu znajdujący się w urządzeniu. Beacon wykrywa potencjalne niebezpieczeństwo i w drugiej kolejności informuje zainteresowanego o tym fakcie.

Jeśli ktoś podejdzie do danego obiektu, urządzenie przesyła informację na telefon właściciela sugerując próbę działania. Do czego takie coś służy? Przede wszystkim pozwala na kontrolę ważnej rzeczy dla przykładu kluczy, a to daje sposobność głównie na zmniejszenie prawdopodobieństwa rabunku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 14:33:18