Jak opanować język polski pozostając obcokrajowcem?

Jak wiadomo w wielu polskich miastach żyją tysiące ludzi pochodzenia zagranicznego. Często są oni zainteresowani dłuższym pobytem w naszym kraju. Jak wiadomo mówienie w Polsce w języku angielskim nie jest oczywistością, zatem obcokrajowcy w którymś momencie powinni nauczyć się języka polskiego po to, by móc w jakikolwiek sposób komunikować się z otoczeniem: z ludźmi na mieście, w autobusie czy w pracy.

Jeśli zatem myślimy nad tym, jak dobrze i skutecznie nauczyć się polskiego to najlepiej trzeba pomyśleć o jakichś specjalistycznych lekcjach. Nie ulega bowiem wątpliwości, że bez nich niełatwo komukolwiek będzie odnaleźć się w świecie wielu gramatycznych łamigłówek. Dobry kurs języka polskiego powinien rozwiązać problem osób z zagranicy mieszkających w Polsce.

Nauka języka polskiego
Napisał: Alba Estévez G.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Być może to nas poprosił jeden z takich znajomych o to, aby polecić jakiś skuteczny kurs języka polskiego, który będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli tak, to pamiętajmy, że należy doradzać tylko wybieranie tylko takich szkół językowych, które są już od dawna sprawdzane przez innych kursantów, a to z tego powodu, że w wielu miejscach nauczanie zostawia wiele do życzenia. Jeżeli zatem zależy nam na tym, żeby nasz kolega w końcu zapoznał się z polszczyzną, to poszukajmy w większych miastach skutecznych placówek edukacyjnych. Z powodu tego, że język polski dla obcokrajowców jest na ogół niełatwy do nauczenia się, warto naprawdę wysilić się poszukując skutecznych nauczycieli.

reklama - odzwierciedlenie
Napisał: godlesso
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinni oni rzecz jasna mieć stosowną wiedzę i doświadczenie umożliwiające pracę z osobami, które polszczyzny nie znają za grosz.
Na pewno dla niektórych z nas dość istotnym kryterium w wyborze szkoły językowej są ceny w niej obowiązujące. Za uczestnictwo w kursach możemy bowiem zapłacić różne kwoty – raz mniejsze i dostępne dla wszystkich, a innym razem wręcz kolosalne. Niestety nie ulega wątpliwości, że język polski dla obcokrajowców to zazwyczaj niemały wydatek.

Nierzadko są to jedne z najdroższych korepetycji udzielanych na rynku lingwistycznym. Na całe szczęście nasi zagraniczni koledzy nie narzekają, bowiem Polska dla wielu ludzi spoza tegoż terytorium jest krajem stosunkowo tanim, a jednocześnie atrakcyjnym pod wieloma innymi względami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-23 10:29:18