W jaki sposób nowoczesne gadżety potrafią zupełnie zmienić nasze sądy o poczuciu bezpieczeństwa w nowoczesnym świecie

Można byłoby zaproponować tezę, że ogromną popularność supernowoczesne smartfony zawdzięczają nade wszystko aplikacjom, które zostały zainstalowane na ich dyskach. Z telefonów umożliwiających prowadzenie konwersacji, a także wysyłanie i odbieranie SMS-ów korzystamy w końcu od kilkunastu lat, a mniej albo bardziej zaawansowane technicznie komputery czy tablety umożliwiają nam bezproblemowe korzystanie z sieci w miejscach publicznych. Obecnie każda licząca się firma udostępnia klientom użyteczne aplikacje - teleinformatycy prześcigają się w projektowaniu nowych koncepcji, a bardziej trafione projekty od razu znajdują uznanie wśród użytkowników.

aplikacja mobilna staje się dla człowieka wręcz jednym z najlepszych przyjaciół. Dla przykładu rodzice często korzystają z darmowych programów, które z powodzeniem zastępują kosztowne elektroniczne nianie. Zresztą wcale nie trzeba podawać tak wyszukanych przykładów. Praktycznie każdy właściciel smartfona w mniejszym lub większym stopniu korzysta dziś z dostępnych aplikacji. Człowiek biznesu ściąga oprogramowanie, które później umożliwi mu łatwe korzystanie z bankowości elektronicznej, natomiast szesnastolatkowie nie potrafią się obejść bez aplikacji najpopularniejszych portali społecznościowych.

Aplikacja mobilna
Napisał: Play
Na podstawie: Play
O tym, że złodzieje czyhają na każdym kroku na pewno przekonaliśmy się wielokrotnie, a czasem też na własnej skórze. Dlatego nie może zaskakiwać fakt, że projektanci wpadli na pomysł, żeby opracować aplikację, która skutecznie pomoże walczyć z drobnymi przestępcami. blueanker, bo tu o nim rzecz, wykorzystuje chyba wszystkie najpopularniejsze technologie informatyczne, a także media społecznościowe. Wystarczy jedynie nabyć specjalny gadżet znany jako beacon i przymocować go do cennej rzeczy, np. ledwie co kupionego roweru. W przypadku rabunku można go później o dużo łatwiej zlokalizować, a nawet złapać przestępcę. Posiadacze wymienionej aplikacji będą nareszcie mieli zapewnione poczucie bezpieczeństwa, co jest bardzo istotne, jeżeli posiada się przedmioty o dużej, w tym także tej sentymentalnej wartości.

Współcześnie sprzedawane aplikacje oraz urządzenia mobilne mają przede wszystkim ułatwiać nam życie, tak rodzinne, jak i zawodowe. Bez przerwy unowocześniane są istniejące technologie, a dzięki całkiem nowym odkrywczym pomysłom niepomiernie wzrasta wartość gotowych produktów. A za paręnaście lat technika znów pójdzie dwa albo trzy kroki naprzód i wręcz nieprawdopodobne dziś rozwiązania będą w nadchodzących latach częścią naszej zwyczajnej codzienności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-20 10:06:17