Tablice interaktywne są nowoczesne oraz gwarantują wiele możliwości wykorzystania, dowiedz się, jak funkcjonują

Technologia komputerowa na przestrzeni lat zawojowała niemal każdą dziedzinę działalności. Edukacja nie stanowi tu najmniejszego wyjątku. Obecni nauczyciele, pedagodzy oraz wykładowcy mogą skorzystać z najnowocześniejszych pomocy i aplikacji, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej przygotować się do zaplanowanych lekcji. Placówki edukacyjne także są niesamowicie nowocześnie wyposażone, zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogą skorzystać z komfortowego i innowacyjnego wyposażenia.

W polskich szkołach coraz częściej występują tablice interaktywne
monitory interaktywne to stosunkowo świeże rozwiązanie, które nadaje tablicy szkolnej całkiem odmiennych funkcji. Jeszcze nie jest obecne we wszystkich placówkach, niemniej pojawia się coraz częściej. Placówki edukacyjne są zdecydowanie zainteresowane zakupem takiego wyposażenia, jednak jest to dosyć kosztowne. Takie monitory można wykorzystywać na wiele sposobów. Mogą być wykorzystywane jako tablice do pisania, jednak ich potencjał okazuje się wiele większy. Przy użyciu tego typu tablic można wyświetlać przeróżne zajmujące prezentacje, rozwiązywać testy czy skorzystać z zasobów sieci. Zajęcia zaplanowane z użyciem takiego sprzętu mogą okazać się bardzo ciekawe i oryginalne.

Tablica interkatywna
Napisał: Daniel X. O'Neil
Jak funkcjonuje taka tablica?
Tablice interaktywne cieszą się coraz znaczniejszym zainteresowaniem placówek edukacyjnych, zwłaszcza że można je na lekcjach wykorzystywać na mnóstwo interesujących sposobów. Ich działanie opiera się na zastosowaniu komputera i projektora (zobacz więcej). Tablice można obsługiwać za pomocą palca lub specjalnego pisaka. Na znaczniejszym ekranie wyświetlane są pliki oraz prezentacje z podłączonego do urządzenia komputera. Obsługa tablicy okazuje się bardzo prosta oraz dogodna. Narzędzie to cieszy się zainteresowaniem, zarówno uczniów, jak też nauczycieli.

Wybór tablic jest niesamowicie bogaty
Trzeba przyznać, że oferta tablic i monitorów przygotowana dla placówek edukacyjnych jest niezwykle zróżnicowana i ciekawa. Oferowane sprzęty różnią się wielkościami, jak także dostępnymi funkcjami. Warunki ich sprawunku też są bardzo zróżnicowane, co sprawia, że każda szkoła może odnaleźć aparat na miarę swoich wymagań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-19 12:14:10