dobry dobór spania dla pieska

To, że pies jest najlepszym towarzyszem człowieka nie ulega wątpliwości. Powinno się jednak mieć pojęcie, że to emocjonalne zwierzę jest przeznaczone jedynie dla obowiązkowych osób. Pies tak samo jak i istota ludzka odbiera ból i odepchnięcie. Dlatego przed podjęciem decyzji o wychowaniu psa, należy przedtem na serio się zastanowić, czy będziemy w stanie zagwarantować mu należyty byt i miejsce w rodzinie.

Kiedy nastąpi postanowienie o posiadaniu psa, czeka nas nabycie dla niego wyprawki. Oprócz misek, zabawek, bądź smyczy, trzeba odpowiednio dobrać legowisko. Powinno być ono stosownie duże. Nazbyt małe sprawi, że nasz pies nie będzie chciał w nim przebywać, bo będzie mu za ciasto i niewygodnie. Z kolei za duże legowiska także nie sąwłaściwym rozwiązaniem, bowiem może przynosić zwierzakowi poczucie osamotnienia w nazbyt obszernej przestrzeni.

Pies
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: psy, york, rasy
Materiał, z jakiego jest skonstruowane legowisko, winien być miękki w dotyku. Poza dbaniem o wygodę, priorytetem jest, aby budulec był nietrudny w porządkowaniu i pielęgnacji. Najpoprawniej byłoby, jeśliby był wodoodporny i odporny na paznokcie naszego pupila. Wypełnienie gra również znaczącą rolę, ponieważ jeśli będzie słabej jakości wykonania, szybko zbije się i zniekształci. Powinno również być wytrzymałe na wielokrotne pranie w pralce. Legowisko dla psa powinno być tak duże, ażeby mógł się na nim wyciągnąć bez większych kłopotów. Niezależnie od wyłowionego modelu powinno się włożyć do legowiska dodatkowy kocyk, który pies będzie mógł sobie swobodnie ułożyć. Spanie dla psa należy umieścić w właściwym dla zwierzęcia punkcie. Nie należy umieszczać go na ciągach transportowych, w pobliżu grzejników, okien i drzwi, najpoprawniej ułożyć legowisko w cichym, spokojnym kącie.

Psie legowisko winniśmy odkurzać co najmniej raz w tygodniu, żeby posprzątać je z brudu i sierści. Oprócz tego, nie wypada nie pamiętać o praniu minimalnie raz na miesiąc, czy też częściej, jeżeli zajdzie potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych deszczowych spacerów. Po wypraniu legowiska, powinno się poczekać aż w pełni wyschnie, ażeby nie narażać czworonoga na schorzenia stawów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-18 16:32:10