Projektujemy lakiernię. Rozwiązania godne adnotacji

Projektowanie lakierni i blacharni związane jest ze stałym podążaniem za oczekiwaniami inwestorów oraz ich klientów zlecających reperacje wozów. Wyczekiwania te od parunastu lat pozostają niezmienne. Każda osoba, przewidując biznes oparty o naprawy powypadkowe, wyczekuje od projektanta podejść pozwalających zarazem na: prowadzenie prędkich a także skutecznych napraw przy zachowaniu wysokiej próby usług; wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych; ograniczenia do minimum powierzchni budowli; obniżenia kosztów inwestycji; umieszczenia budynku na małej działce.

Przyrost wwozu użytkowanych aut po wejściu do Wspólnoty Europejskiej jak też poprawa koniunktury w sprzedaży nowiuteńkich pojazdów sprawiło podniesienie zapotrzebowania na usługi lakiernicze. Do tego rozwój nowych odmian w lakiernictwie powiększa liczbę klientów szukających „dobrego lakiernika”. To dobry czas dla osób czynnych w branży aby zastanowić się nad rozszerzeniem aktywności. Dopełnienie obszaru prac mechanicznych o prace lakiernicze przyczyni się niewątpliwie do podwyższenia opłacalności ekonomicznej przez naturalne pozyskiwanie nowych klientów przedkładających kompleksową likwidację szkody komunikacyjnej.

powiększenie - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
samochód - akt
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy tak opracować pomieszczenia ażeby najlepiej skonstruować ciąg technologiczny. Zatem pierwsze wnętrze to te w którym czterokołowiec ma dementowany osprzęt asygnowany do napraw lakierniczych, kolejne to wnętrze do napraw blacharskich, po nich zachodzą roboty lakiernicze. Rekomenduje się ażeby roboty lakiernicze dzielić na 2 wnętrza. W drugim pomieszczeniu samochód lub jego fragmenty są wyłącznie lakierowane na gotowo (względnie szlifowane). W drugim wnętrzu lokujemy kabiny lakiernicze. Pozwoli to między innymi zachować wyższą jakość lakierowanych części (mniej różnego rodzaju zanieczyszczenia) i podnosi komfort pracy. Ostatnim pomieszczeniem mogło by być miejsce, w jakim pojazd jest montowany. Pamiętajmy też o dodatkowym oprzyrządowaniu. Na pewno przyda się lutospawarka.

W czasie lokalizowania lakierni musimy mieć na uwadze jej lokalizację także względem istniejących budowli jak i innych działek, posesji sąsiadów (emitowanie zanieczyszczeń). Należy również pamiętać iż wymaga ona dodatkowych mediów w formie wody np. energii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-01 09:52:23