Systemy rozporządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym - analiza TS

Norma TS została opracowana przez Międzynarodową Grupę Zadaniową Przemysłu Motoryzacyjnego. Należy do nich dużo popularnych i wiodących producentów oraz różnych organizacji branżowych. Zasada ta określa wszelkie istotne wymogi, które dotyczą kierowania jakością w przemyśle motoryzacyjnym.

zbliżenie - maszyny
Napisał: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wymogi te dotyczą przeróżnych funkcji, w szczególności zakresu projektowania albo wyrobu konkretnych artykułów używanych w motoryzacji, takich jak na przykład materiały lakiernicze, chociażby pistolety lakiernicze. Obejmuje również rozwój i montaż konkretnych produktów i towarów w dyscyplinie motoryzacji. Dzięki analizie TS przypuszczalna jest poprawa jakości oraz usprawnienie rezultatów ekonomicznych przedsiębiorstw motoryzacyjnych. Pozwala to również na dostarczanie jeszcze lepszych produktów i materiałów do branży motoryzacyjnej, a także na późniejsze dostarczanie jakościowych produktów Klientom.

Zarządzanie jakością w przemyśle motoryzacyjnym wykorzystuje się w dzisiejszych czasach we wszystkich firmach motoryzacyjnych na całym świecie. Zasady te obejmują różne sektory motoryzacyjne i dotyczą przeróżnych typów wozów, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, oraz także wozy dostawcze, motocykle czy też autobusy. Obecnie masa firm zajmuje się realizowaniem analizy TS, w związku z tym jeżeli chcemy wiedzieć, czy nasze przedsiębiorstwo motoryzacyjne spełnia wyznaczone normy, możemy korzystać z takiej oferty. Dzięki audytowi zgodności możemy też udoskonalić wydajność produkcji w firmie, i co za tym idzie zwiększyć swą wiarygodność i rentowność. Firmy, jakie działają w branży motoryzacyjnej, oferują rozległy zakres usług i towarów, należałoby dowiedzieć się, czy proponowane usługi są zgodne z aktualnymi zasadami. Jeżeli na przykład mamy pistolety lakiernicze i proponujemy przeróżne usługi lakiernicze, takie jak malowanie karoserii samochodu, to niewątpliwie potrzebowalibyśmy się dowiedzieć, czy są one zgodne z zasadami TS. Audyt zgodności dopomoże nam to określić, dodatkowo dzięki przeszkoleniu personelu oraz certyfikacji przedsiębiorstwa zgodnie z zasadą TS, zwiększymy wiarygodność własnego przedsiębiorstwa w różnorodnych przetargach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-01 15:38:13