Jak właściwie wybrać zabawki dla pociech?

W dzisiejszych czasach oferta producentów zabawek dla dzieci robi wrażenie, w związku z czym wybór tej odpowiedniej bywa niełatwy. Sam ciekawy wygląd oraz wywołanie dziecięcej radości to zdecydowanie za mało. Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?

Przede wszystkim powinna być dobrana do wieku dziecka. Dzieci do 2. roku życia, odkrywają świat poprzez dotyk, słuch i wzrok. Dlatego zabawki przeznaczone dla dwulatków są bajecznie kolorowe, przykuwające uwagę i opracowane tak, aby ułatwiały i pobudzały rozwój dziecka, ćwiczyły jego zdolności manualne i aby po prostu przekazywały mu wiele radości. Sporo zabawek posiada wiele elementów wprawianych w ruch, dzięki czemu zabawa nigdy się nie znudzi - warto zobaczyć. Takie zabawki asystują naszym dzieciom w poznawaniu świata gdyż to przecież w trakcie zabawy nasz brzdąc przyswoi naukę liczb a także odróżniania kształtów i kolorów.
zabawka
Napisał: Richard, enjoy my life!

Dziecko w wieku przedszkolnym musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami. Zajęcia plastyczne, ruchowe oraz muzyczne stanowią są wyzwaniem, które wiąże się z doskonaleniem nowych umiejętności. Pamiętając o tym, upominki takie jak wszelkiego rodzaju masy plastyczne, wycinanki, piłki czy skakanki okażą się strzałem w dziesiątkę, wszak są ”zestawem obowiązkowym” każdego malucha! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami jak grać w gry edukacyjne oraz, zaczyna szukać swego miejsca w grupie - kliknij tu.

To idealny monet, by sprezentować mu bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. wszelkiego rodzaju gry – planszowe i zespołowe. Nauka bycia „drugim” i czerpania radości nie tylko z pokonania przeciwnika ale i gry zespołowej, jest bardzo ważną lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak nudna jest wtedy gra.

Wybierając zabawkę, trzeba też postarać się o to by była bezpieczna. Dodatkowo powinna być wykonana z nietoksycznych materiałów. By się upewnić, że zabawka nie będzie stanowiła zagrożenia, najlepiej przeczytać jej atesty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-25 14:29:01
Tagi: dzieci, wiek przedszkolny