Do jakiego rodzaju zadań wykorzystuje się takie sprzęty jak prasy krawędziowe? W których branżach są wykorzystywane?

Prasy krawędziowe, są to powszechnie używane maszyny przemysłowe, jakie są odpowiedzialne za dokładną obróbkę krawędzi materiałów. To powoduje, że mogą one posiadać dobry kąt zgięcia. Właściwy układ elektryczny wykorzystywany w tego typu urządzeniach pozwala na zrobienie nawet najbardziej dokładnych ruchów.

sklepy - marina
Napisał: Kuba Bożanowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tylny zderzak takiej maszyny odpowiada za precyzję umiejscowienia materiału, jaki podlega obróbce oraz za szybki i cichy przesuw. prasy krawędziowe są złożone z płaskiej powierzchni, na jakiej układany jest materiał poddawany obróbce, jak i z listwy zaciskowej, która zjeżdża w dół i przytrzymuje sztywno materiał w czasie zginania. Proces ściskania może też zostać przeprowadzony manualnie, automatycznie albo za pomocą pedału nożnego. Przednia płyta pełniąca funkcję ramy jest zawieszona, może jednak zostać podniesiona zmuszając nasz surowiec do wygięcia się.

Pierwsze prasy krawędziowe powstały już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Takie sprzęty były dość proste, ale i skuteczne. Od początku całkiem sporo firm na świecie było zainteresowanych takim projektem oraz produkcją tego rodzaju urządzeń. Mniej więcej w okolicach lat siedemdziesiątych zaczęły wchodzić na rynek wieloosiowe prasy krawędziowe, zaś w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zaczęto używać nowoczesny system monitorujący kąt zgięcia. Dzięki takim systemom kąt był kontrolowany w czasie rzeczywistym, co gwarantowało bardzo wysoką pod względem jakości obróbkę. Dzisiaj te urządzenie, identycznie jak nożyce gilotynowe, stosowane są w najróżniejszych dziedzinach przemysłu. Tak naprawdę to trudno sobie wyobrazić bez nich pracę.

Urządzenia takie wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle metalowym. Z ich pomocą możliwe jest sprawne formowanie surowców z metalu. Dzisiaj wykorzystywane, nowej jakości prasy krawędziowe umożliwiają szybką jak również dokładnie przeprowadzoną obróbkę krawędzi metali. Za pomocą najnowocześniejszych technologii komputerowych jak i robotów jesteśmy w stanie otrzymać ustalony wcześniej kąt zgięcia takiego elementu. Gięcie możliwe jest co ważne pod każdym kątem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-25 12:12:04